Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

16 HAZİRAN PAZAR (BU GECE) SAAT 20.00’DA LEFKOŞA KUĞULU PARKTAYIZ!


taksimHAYDİ DİRENİŞE! HAYDİ TAKSİM'LE DAYANIŞMAYA VE DİRENİŞE!

15-16 Haziran direnişi, 43 yıl önce 170 fabrikadan 80 bin işçi ile başlayan, Türkiye işçi sınıfının sanayi bölgeleri; İstanbul, İzmit, Adana, Ankara, İzmir ve Sakarya başta olmak üzere üniversite öğrencileriyle birlikte 150 bin emekçinin alanlara çıkarak gerçekleştirdiği en büyük ve en etkili eylemdir.
Şimdi 43 yıl sonra 15-16 Haziran direnişinin ruhu Taksim'de Gezi parkında dolaşıyor. Mücadelesi yolumuza ışık tutuyor!
15-16 Haziran 2013 tarihinde İstanbul'da kadın, çocuk, yaşlı demeden AKP'nin emriyle polis halkın üzerine copla, kimyasal ve tazyikli suyla saldırmıştır. Yaralılara tıbbi müdahaleye izin verilmemiştir. Gazetecilerin görevlerini yapması engellenmiştir. Otellere, kafelere sığınan yaralıların bulunduğu yerlere gaz bombası atılmıştır. Bunun adı baskıcı yönetim, tahakkümcülük ve otoriterliktir.
Eylem Komitesi adı altında birleşen sendikalarımız, siyasi partilerimiz, aydınlarımız ve gençlerimiz her görüşten yurttaşımızı Türkiye'de yaşanan hak ihlallerini, akıl almaz şiddetteki baskıları kınamak amacıyla sesini yükseltmeye çağırır.
Bu bağlamda vicdan sahibi herkesi 15-16 Haziran'ı anmak ve faşist AKP iktidarına karşı Gezi Parkı çapulcularını desteklemek için 16 HAZİRAN PAZAR (BU GECE) SAAT.20.00’DE LEFKOŞA KUĞULU PARKA BEKLİYORUZ!

Eylem Komitesi adına DAÜ-SEN