Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası

Sendikamızın Üye Aidatı Farkı İade Süreci Hakkında Bilgilendirme

Değerli üyeler,

Bildiğiniz gibi Temmuz 2023’ten bu yana, brüt ve net maaşlarımıza hayat pahalılığı tam yansıtılmış, ancak “iç borçlanma” adı altında net maaşlarımızdan kesinti yapılmıştır.

Sendika tüzüğü gereği üye aidatları brüt maaşa bağlı olarak artmıştır, ancak üyelerimiz maaşını tam ve eksiksiz almadığı için söz konusu artış siz üyelerimiz için adil olmayan bir durum ortaya çıkarmıştır. Bu konuyu 2023 yılı Ağustos ayında değerlendiren sendika yürütme ve yönetim kurullarımız üye aidatlarında oluşan bu farkın yıl sonuna kadar makul bir yöntemle sendika üyelerine iade edilmesine karar vermiş ve bunu sizlere duyurmuştu.

Daha sonra, sendika yönetim kurulumuz , 2024 yılı Ocak ve Şubat ayı farklarının da dahil edilerek 8 aylık dönem için, üye aidatı fark iadesinin aynı anda yapılmasına karar vermiştir. Bu çerçevede, Temmuz 2023 – Şubat 2024 arasında her üyenin maaşından “iç borçlanma” adı altında yapılan kesinti toplamına bağlı olarak üye aidatı farkları üyelerimizin Kooperatif Merkez Bankası’ndaki hesaplarına aktarılmıştır.

DAÜ-SEN

Bunları da beğenebilirsin