Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası

TDP’DEN DAÜ-SEN’e Ziyaret

22 Nisan Pazartesi günü Toplumcu Demokrasi Partisi ( TDP ) Genel Başkanı Zeki Çeler ve beraberindeki heyet DAÜ-SEN’i ziyaret etti. DAÜ-SEN Local’de gerçekleşen görüşmede DAÜ-SEN adına Başkan Doç.Dr. Ercan Hoşkara , Genel Sekreter Doç. Dr. Hamit Caner, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatih Bayraktar ve Yürütme Kurulu üyesi Doç. Dr. Ender Angın katılırken, TDP adına ise Genel Başkan Zeki Çeler, Genel Sekreter Nevzat Özkunt, MYK üyesi Erman Yaylalı, Gazimağusa İlçe Başkanı Ece Balcı katıldı.
DAÜ-SEN Başkanı Ercan Hoşkara TDP Genel Başkanı Zeki Çeler’e yeni görevinde başarılar dilerken, TDP’nin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve DAÜ’de yaşanan son gelişmeler hakkında bilgiler verdi.Hoşkara, “Sizler TDP olarak sol siyasette yeni bir soluk getirmeye çabalıyorsunuz. Biz de sendikal anlayışta çözüm odaklı yeni yöntemler geliştirmeye çalışıyoruz” dedi. Doç. Dr. Ercan Hoşkara DAÜ hakkında tarihin en büyük mali krizinin yaşandığını ve kendilerinin sorumlu sendikacılık anlayışla tıkanıklıkları proaktif yöntemlerle çözme yoluna gittiklerini belirtti.Toplumun emekten yana bir siyasete çok ihtiyaç duyduğunu belirten Hoşkara, her şeye “hayır” her şeye “karşı duruş” sergileyip hiçbir şey başaramamanın sıkıntılarının geçmişte çokça yaşandığına vurgu yaptı.

Zeki Çeler DAÜ-SEN’e koydukları mücadeleden dolayı teşekkür etti
TDP Genel Başkanı Zeki Çeler ise DAÜ’nün kendisindeki yeri ayrı olduğunu devlet ve ülke olarak kaybetme lüksümüzün olmadığını vurgu yaparken, sendikanın bu sürede verdiği mücadelenin önemine değindi . DAÜ’nün sadece ülkeye değil Dünya’ya hizmet verdiğini ve DAÜ’nün önemini toplumunda kabul etmesi gerektiğini söyledi.

Yeni dönemde TDP olarak siyaseten daha rasyonel daha gerçekçi bir siyaset yapacaklarını söyleyen Çeler, sadece muhalefet olarak değil hükümet olup sorunları birlikte çözmek için yola çıktıklarını altını çizdi. TDP Genel Başkanı Zeki Çeler üniversitenin yaşadığı bu süreçte DAÜ-SEN’e koyduklarını emek ve mücadele için teşekkür etti.

Bunları da beğenebilirsin