Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası

ABD ve İsrail’i Kınıyor, Sayın Rektör’ü Hatasını Düzeltmeye Davet Ediyoruz

Filistin’de yaşanmakta olan insanlık dramı ve vahşet kuşkusuz hepimizi derinden üzmüştür. DAÜ-SEN olarak bu katliama sebep olan ve yapan ABD ve İsrail yönetimlerini şiddetle kınarız.

İnsanlık adına böylesi acılı günlerden geçerken DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam’ın İsrail’in Gazze Şeridi’nde işlediği katliam ile ilgili bugün yapmış olduğu açıklamada talihsiz bir ifadenin yer aldığını da basından öğrenmiş bulunmaktayız. Basına yansıyan haberlere göre Sayın Rektör açıklamasında şöyle demektedir: “Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, okulumuzda herhangi bir İsrailli öğrenci yoktur başvuruları da kabul edilmeyecektir.”

DAÜ-SEN olarak kendisine hatırlatmak isteriz ki halkların kardeşliği suçsuz, günahsız insanları dışlamakla sağlanmaz. İsrail hükümetinin yapmış olduğu vahşeti tüm İsrail halkına mal etmek çok büyük bir hatadır. Barışın, insanlığın dini, dili, ırkı, rengi, milliyeti olmaz Sayın Rektör. Unutulmamalıdır ki İsrail’de barış için mücadele veren binlerce insan vardır. Önemli olan insanlıktır. Bir katliama suçsuz insanları cezalandırarak karşılık veremezsiniz. Hem de bir bilim yuvasında.

Sayın Rektör’den yapmış olduğu bu üzücü açıklamayı derhal düzeltmesini beklediğimizi belirtir tüm kamuoyuna da üniversitemiz DAÜ’nün kapılarının ve kucağının öğrenciler arasında hiçbir ayırım yapmadan herkese açık olduğunu bir kez daha vurgularız.

DAÜ-SEN

 

 

Bunları da beğenebilirsin