Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası

DAÜ-SEN Depremde Kaybettiklerimizi Andı

Türkiye’de meydana gelen ve on binlerce insanın hayatına mal olan korkunç depremin üzerinden bir yıl geçti. Bir yıldır hem Türkiye’deki kardeşlerimiz için, hem de Kıbrıslı kayıplarımız için ağlıyoruz. Türkiye’deki kayıplar yüz binlerce aileyi doğrudan etkiledi. Kıbrıs’ın kayıpları ise, ülkemizin ölçeği nedeniyle, her birimizde derin yaralar açtı.

Depremde Türkiye’den ve Kıbrıs’tan öğrencilerimizi, velilerimizi, meslektaşlarımızı, meslektaşlarımızın çocuklarını kaybettik.

Her insan, yaşadıkları ve yaşattıklarıyla, eşsiz bir değerdir. Bu değerin kaybının telafisi yoktur. Bir gencin, bir çocuğun kaybı ise geleceğin kaybıdır. Çünkü ileride yaşayacağı, yaşatacağı, üreteceği değerler yitirilmiştir. İşte tüm bu korkunç trajedi en büyük acımız genel olarak çocukların hayatını kaybetmesi ve bizim çocuklarımız olan Şampiyon Meleklerin kaybıdır.

İsias Otel’de diğer kardeşlerimizin yanında Kıbrıslı öğretmen ve veliler, sporcu gençler hayatını kaybetmiştir. İnsanlarımızın hayatını kaybetmelerinin nedeni açgözlü ve cahil otel sahiplerinin bilinçli ve planlı ihmalidir. Bu nedenle hala taze acımızın yanında artan da bir öfkeye sahibiz. Tüm toplum gibi biz de İsias katliamına neden olanların hak ettikleri cezayı almalarını istiyoruz. İsias hepimizin ortak davasıdır. En erken zamanda adaletin tecelli etmesini istiyoruz.

Depremin birinci yıldönümünde tüm Türkiye ve Kıbrıs’a başsağlığı ve metanet dileriz.

Şampiyon Meleklerimizi unutmadık. Ailelerine, sevdiklerine, arkadaşlarına en derin taziyelerimizi yeniden sunuyoruz, onları sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Bunları da beğenebilirsin