Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası

Ortak Açıklama: Protokol ve Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri ile İlgili Bilgilendirme

Değerli Meslektaşlarımız, Mesai arkadaşlarımız,

“DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NİN SÜRDÜRÜLEBİLİR MALİ YAPIYA KAVUŞTURULMASINA İLİŞKİN PROTOKOL” ile ilgili görüşmeler, DAÜ’de örgütlü Sendikalar, Rektörlük, VYK ve Hükümet (taraflar) arasında uzun süredir devam etmektedir. Özellikle mart ayı içerisinde yoğunlaşarak devam eden görüşmeler, ciddi bir müzakare süreci sonucunda 31 Mart 2024 tarihi itibarıyla olumlu olarak tamamlanmıştır.

Protokole paralel olarak yetkili Sendikalar müzakerelerini Rektörlük, VYK ve Maliye Bakanlığı ile yürüterek Toplu İş Sözleşmeleri ile ilgili düzenlemeleri de yine 31 Mart 2024 tarihi itibariyle uzlaşı ile tamamlamıştır.

Geldiğimiz aşamada bugün Protokol ve Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili son kontroller ve düzeltmeler yapılacak ve sendika üyeleriyle paylaşılıp kitle toplantılarının ve görüşmelerinin ardından bu hafta içinde sendikaların genel kurullarında üyelerin görüş ve onayına sunulacaktır. Sendikaların üyelerinin onayına bağlı olarak Protokol ve TİS’lerin bu hafta içinde imzalanması beklenmektedir.

Üniversitemizin geleceği için, uzun günler, haftalar, aylar süren bu müzakere süreçlerine olumlu katkılar koyan tüm paydaşlara, bu vesile ile teşekkür ederiz.

Ortak sorumluluk ve birliktelik içerisinde üniversitemizi hayatta tutmak için çalışmaya devam edeceğiz.

DAÜ-SEN          DAÜ PER-SEN         DAÜ BİR-SEN

Bunları da beğenebilirsin