Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası

Sn. Rektör Prof. Dr. Necdet Osam ve VYK Başkanı Sn. Av. Boysan Boyra’yı Emeğe Saygılı Olmaya Davet Ediyoruz!

Emeğe saygılı olduğunu iddia eden Rektör ve Vakıf Yöneticiler Kurulu’na,

 

  1. Şubat 2017’de biten Akademik Personelin Toplu İş Sözleşmesini ve Mayıs 2017’de biten idari ve işçi personelin Toplu İş Sözleşmesini sendikalarla imzalamayarak ne kadar emek yanlısı olduğunuzu ispatlamaktasınız. Emeğe saygı bu mudur?
  2. Akademik Personelin Kadro ve Çalışma Tüzüğünde belirlenmiş olan mevcut Profesör Kadrosu’nun dolmasından dolayı, mevzuatta tanımlanan tüm süreçleri tamamlamış olmalarına rağmen, profesörlük kadrosuna başvuruda bulunan öğretim üyelerimizin atamalarını 6 aydır rehin tutmaktasınız. Emeğe saygı bu mudur?
  3. Yarı zamanlı hocalarımızın saat başı ücretlerine Hayat Pahalılığının düzenli olarak yansıtılmasının önünde duruyor, 3 yıldan sonra ilk kez ders saati ücretlerine %12 artış yaparak bu arkadaşlarımızın mevcut yaşam koşullarında büyük sıkıntılar yaşamasına sebep oluyorsunuz. Bu yetmezmiş gibi DAÜ’de çalışan tüm çalışanların maaşı ödenirken, yarı zamanlı arkadaşlarımızın maaşları ödenmemiştir. Emeğe saygı bu mudur?
  4. 2017/2018 akademik yılında verilen ek derslerin karşılığında ödenmesi gereken Ek Ders ücretleri ve 2018 yılı Yaz okulu ücretlerini hala daha ödememiş bulunuyorsunuz. Emeğe saygı bu mudur?
  5. Öğrencilerin yıllık harç ve yaz okulu kredi bedelleri her yıl arttırılırken, bu artışları öğretim üyeleri ve öğretim görevlilerinin Ek ders ücretlerine ve Yaz okulu ücretlerine yansıtmıyorsunuz. Emeğe saygı bu mudur?

 

Üniversiteye verdiğimiz büyük emeklerin ve özverilerimizin karşılığı olarak beklentimiz hiçbir personelimizi sıkıntıya düşürmeyecek şekilde idari mekanizmanın zamanında çalıştırılmasıdır.

 

Yoksa üniversitemizin bizlerin bilmediği başka sıkıntıları mı söz konusudur? Eğer üniversitemiz mali olarak bir darboğazdaysa, şeffaflık ilkesine uyarak personelimizle bu sıkıntıları paylaşmanızı talep ediyoruz. Üniversitemizin mali sıkıntılarının mevcut olması durumunda, çözüm üretilmesi ve kurumumuzun sıkıntılarını aşması adına, tüm kararlarda bunun bilincinde ve tutarlı olunması koşuluyla, biz çalışanlar gerekli katkılarda bulunmaya hazırız.

 

DAÜ-SEN olarak, Rektörlüğü ve Vakıf Yöneticiler Kurulu olarak sizleri Emeğe saygılı olmaya davet ediyor, tüm bu sorunların kadro sorunu başta olmak üzere, en erken zamanda çözülmesini talep ediyoruz.

 

DAÜ-SEN

 

 

Bunları da beğenebilirsin